www.karogrod.pl

O firmie

Tradycja naszej firmy sięga 1973 roku, kiedy to Karol Węgrzynowicz stworzył jedno z pierwszych ogrodnictw na ziemi wałbrzyskiej. Początkowo nastawiona na produkcję, z czasem nawiązała aktywną współpracę z giełdami holenderskimi, efektem której stała się ewolucja firmy i utworzenie w 1992 roku Hurtowni Roślin Doniczkowych Areca. Firma szybko stała się wiodącym importerem roślin z całej Europy.

Aktywny udział w książańskich Festiwalach Kwiatów, oraz szeroka współpraca z wałbrzyską Palmiarnią wzbogaciły nas o szereg nowych, niepowtarzalnych doświadczeń. Dostosowując profil działalności do oczekiwań naszych klientów w 1998 roku poszerzyliśmy naszą ofertę o materiał szkółkarski drzew i krzewów ozdobnych.

Widząc rażący brak profesjonalistów, wśród ludzi aspirujących do projektowania ogrodów, w 2009 roku stworzyliśmy specjalną grupę z architektem krajobrazu na czele. Docenienie przez Państwa naszej fachowości, zaowocowało poszerzeniem naszej oferty o pełen zakres usług dotyczących projektowania zieleni. Związana jest z tym zmiana nazwy firmy na Karogród.

Dziś Karogród jest jednym z liderów naszego rynku. Dysponując stale rozwijającą się flotą transportową importuje indywidualnie dobierane rośliny, dbając o najwyższą jakość każdej z nich. Zaopatrujemy najlepsze sklepy, kwiaciarnie oraz centra ogrodnicze, nie lekceważąc przy tym klienta detalicznego.

Pracownia Sztuki Ogrodowej

Joanna Węgrzynowicz-Becker
architekt krajobrazu
kom.696417766
e-mail: projekt@karogrod.pl

Import Roślin Doniczkowych

Stanisław Becker
specjalista ds. importu
kom.602101071
e-mail: import@karogrod.pl